Ημερήσιο αρχείο: 12/06/2020

Οδηγίες για τους υποψηφίους των Πανελληνίων Εξετάσεων

Από την ερχόμενη Δευτέρα αρχίζουν οι Πανελλήνιες Εξετάσεις 2020.

Ανεβάζουμε ένα βιντεάκι με χρήσιμες πληροφορίες για τους υποψηφίους μας και όχι μόνον.

Στο Εξεταστικό μας Κέντρο έχουμε φροντίσει ώστε να εξασφαλιστούν  για τους υποψηφίους μας οι κατά το δυνατόν καλύτερες συνθήκες για τις εξετάσεις αυτές.

Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν στην προσπάθεια αυτή:

Τον Δήμο Κυθήρων για την παραχώρηση γεννήτριας ηλεκτρικού ρεύματος, την απολύμανση των αιθουσών και την εξασφάλιση ότι κατά τις μέρες και ώρες των εξετάσεων δεν θα γίνεται θόρυβος στα έργα ανάπλασης του Μπελβεντέρε.

Το Νοσοκομείο Κυθήρων και τον διοικητή του Γιώργο Μεγαλοκονόμο που φρόντισε να υπάρχει αγροτικός γιατρός στην Χώρα κατά τις μέρες και ώρες των εξετάσεων .

Το Αστυνομικό Τμήμα Κυθήρων για την παραχώρηση αστυφύλακα για την φύλαξη του Κέντρου και την μεταφορά των γραπτών.

Και πάλι καλή επιτυχία

Απόλυση μαθητών και μαθητριών Γ΄τάξης

Σήμερα 12 Ιουνίου έληξαν τα μαθήματα για την εφετινή σχολική χρονιά.

Εκδόθηκαν επίσης τα αποτελέσματα για την απόλυση των μαθητών και μαθητριών της Γ΄ τάξης.

Σύμφωνα με την πράξη 25/12-6-2020  του Συλλόγου Διδασκόντων του Σχολείου, απολύονται ΟΛΟΙ οι μαθητές και ΟΛΕΣ οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης του σχολείου μας.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια σε όλους τους αποφοίτους μας και καλή επιτυχία σε όσες και όσους θα πάρουν μέρος στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.

Τα αποτελέσματα προαγωγής για τις Α΄ και Β΄ τάξεις, θα εκδοθούν την Τρίτη 16 Ιουνίου 2020.