Ημερήσιο αρχείο: 12/09/2020

Ενημερωτικό υλικό για την προφύλαξη από τον ιό (SARS-CoV-2) που προκαλεί τη νόσο COVID-19

Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε, για τους μαθητές και τις μαθήτριες εδώ

Οδηγίες μάσκας για μαθητές εδώ

Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε, για τους γονείς και κηδεμόνες εδώ

Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε, για εκπαιδευτικούς εδώ

Για την πρώτη μας μέρα

Αγαπημένοι μας μαθητές και μαθήτριες,

Την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου σας περιμένουμε να ζωντανέψετε και πάλι το σχολείο μας.

Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν από τις αφετηρίες μία ώρα μετά από την συνηθισμένη.

Για την πρώτη μέρα θα γίνουν τα εξής:

Ενημέρωση για τον τρόπο που θα λειτουργούμε για να ανταπεξέλθουμε το δυνατόν καλύτερα στις συνθήκες της πανδημίας  του COVID-19.

Θα πάρετε τα καινούργια σας βιβλία και πρόγραμμα μαθημάτων για την Τρίτη και μετά.

Αγιασμός.

Θέλουμε όλα να πάνε καλά και γι αυτό ζητάμε την βοήθειά σας.

Μην ξεχάσετε:

Να έχετε μαζί σας μάσκα για να μπορέσετε να επιβιβαστείτε στα λεωφορεία σας

Να έχετε μαζί σας τσάντα για να μπορέσετε να μεταφέρετε τα βιβλία σας, που είναι πολλά?

Αν δεν το έχετε ήδη κάνει να  διαβάσετε τα μέτρα  που πρέπει να παίρνετε κατά την μεταφορά και την παραμονή σας στο σχολείο. Μπορείτε να τις βρείτε και στον  ακόλουθο σύνδεσμο: εδώ

Να έχετε μαζί σας μπουκαλάκι με νερό ή παγούρι, σημειωματάριο και μολύβι για να γράψετε το πρόγραμμα και κολατσιό (προαιρετικά)

Καλήν αντάμωση